لوگوی سردخانه

حمل و نقل تریلی ماموت

همزمان با پيشرفت تكنولوژی و ورود مفاهيم نوين مبتنی بر it ، هوشمندسازی خودروها و تريلرهای توليدی دنيای ماموت در دستور كار قرار گرفت و اين ايده منتج به تاسيس شركت شتاب تک از ديگر زيرمجموعه‌های دنيای ماموت گرديد. پياده سازی و نصب آپشن‌های هوشمند بر روی تريلرهای توليدی ما رسالت اصلی شتاب تك می‌باشد كه موجب سهولت رانندگی و استفاده روزافزون از امكانات ديجيتال در صنعت لجستيک جاده‌ای می‌گردد.
يكی ديگر از نيازمندی های اساسی توسعه صنعتی و اقتصادی در هر كشور حوزه لجستيک و زيرساخت های حمل و نقل آن است. دنيای ماموت در دهه هفتاد نخستين بار تريلرهای حمل و نقل جاده‌ای را كه سابق بر اين به روش كارگاهی و غير استاندارد ساخته می‌شدند، با آخرين تكنولوژی روز دنيا جايگزين نمود و به عنوان اولين تريلرساز استاندارد كشور با ظرفيت توليد بيش از 50 تريلر در روز محصولاتی با كيفيت و با تكنولوژی نوين توليد و روانه بازار حمل و نقل نمود. اين تريلرها كه با بهره مندی از محورها، سيستم ترمز، شيرآلات و ساير متعلقات به روز ساخته می‌شوند، علاوه بر كاهش مصرف سوخت و استهلاک خودرو و جاده، ايمني بالايی را برای تردد جاده‌ای به ارمغان می‌آورند. اين محصولات كه عيناً مطابق با آخرين استانداردهای بين المللی ساخته می‌شوند، علاوه بر تامين نياز داخل كشور به ساير كشورهای همسايه نيز صادر می‌شوند و با تردد در جاده‌های بين المللی، برند دنيای ماموت اين نام آشنا در صنعت را به جهانيان معرفی می‌نمايند.

تريلرهای دنيای ماموت

مراحل توليد تريلرهای دنيای ماموت

طراحی محصول

ابتدا برای توليد يک تريلر در دنيای ماموت طراحي محصول انجام می‌شود كه شامل امكان سنجی، طراحی مهندسی، تحقيق و توسعه و مهندسی فرآيندها می‌باشد.

1

مرحله قطعه سازی شامل كليه پروسه‌های ماشين كاری و قالب سازی مطابق با طراحی مهندسی می‌باشد.

قطعه سازی

2

3

قطعه سازی

در مرحله جعبه سازی، ساخت و مونتاژ جعبه ابزاردر سايزهای استاندارد و رنگ پودری قطعات و يا مجموعه‌های مونتاژی مطابق با طراحی مهندسی انجام می‌شود.

شاسی سازی

در مرحله شاسی سازی، شاسی و استراكچر محصول مونتاژ می‌شوند و در نهايت اتصالات و جوشكاری استراكچر محصول صورت می‌گيرد.

4

5

شات بلاست و رنگ

در اين مرحله از رنگ‌های پلی اورتان استفاده می‌شود.

مونتاژ تكميلی محصولات

اين مرحله تمام پروسه‌های مونتاژ محور، سيستم ترمز، سيستم روشنايی، تخته‌ها، متعلقات چادر، تكميل ساير قطعات مونتاژی، تنظيم چرخ‌ها، نصب گلگيرها، نصب برنامه سيستم ترمز – EOL و در نهايت تست رول تست را شامل می شود.

6

7

لكه گيری و كنترل نهايی

و در آخر رنگ و كليه متعلقات كنترل می‌شوند.

قابليت های سيستم ترمز در تريلرهای دنيای ماموت

سيستم ترمز مورد استفاده در دنيای ماموت دارای قابليت‌های زير می‌باشد: مجهز به سیستم ترمز EBS (سیستم ترمز الکترونیکی)، ABS (سیستم ترمز ضد قفل) و RSP (سیستم الکترونیکی ضد واژگونی). سیستم ترمز EBS علاوه بر قابليت ABS به معناي گرفتن و آزاد کردن ترمز و جلوگیری از قفل شدن چرخ می‌باشد. اين سيستم میزان فشار باد روی هر یک از بوسترها و در نتیجه نیروی ترمزگیری را به تناسب میزان بار تریلر به صورت الکترونیکی و بهينه کنترل می‌نماید. همچنین نیروی ترمزگیری را با توجه به شرایط جاده‌ای (لغزندگی و سر پیچ‌ها) و سرعت تریلر کنترل می‌نماید. این عمل از قفل شدن چرخ‌ها و یا قیچی کردن تریلر در جاده‌های لغزنده جلوگیری می‌کند. سیستم ترمز EBS با بهبود عمل ترمزگیری و کاهش خط ترمز باعث بالا بردن ایمنی تریلر در جاده می‌شود. این سیستم با توزیع نیروی ترمز متناسب با سرعت چرخ‌های تریلر و کشنده باعث کاهش مصرف و ساییدگی یکنواختی لنت‌ها می‌گردد و در نهایت کاهش هزینه‌ها را به دنبال خواهد داشت​​​​​​​.

سيستم زيربندی و محور​​​​​​​

در تریلرهای تولیدی ماموت از زیربندی و محور شرکت BPW , SAF استفاده می‌شود. همچنین معمولا محور جلوی تریلر دارای بالابر می‌باشد. به طور معمول سيستم ترمز كاسه‌اي در محصولات به اصطلاح off road پيشنهاد شده كه مقاومت در برابر نيروهاي حاصل از سطوح جاده از امتيازات آن محسوب مي‌شود اما طول خط ترمز اين سيستم با ترمز ديسكی داراي تفاوت‌هايی می‌باشد:

1) طراحی این محورها به گونه‌ای است که مانند رادیاتور عمل می‌کند.
2) استفاده از کانال‌های منحصر به فرد با شکل مخروطی باعث انتقال و جریان یافتن هوا می‌شود.
3) کانال‌ها باعث کاهش شوک‌های حرارتی در دیسک ترمز و انباشتگی در حرارت محبوس شده می‌شوند.
4) بهینه سازی و استفاده از تکنولوژي منحصر به فرد در ساخت دیسک ترمز متناسب با نرخ عملکرد و قیمت این نوع زیربندی قابلیت تنظیم ارتفاع تریلر را دارد.
از ویژگی‌های عمده این دسته از محورها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود

سیستم روشنایی و مدار سیم کشی

سیستم روشنایی تریلرهای دنياي ماموت از شرکت‌هاي معتبر خارجي نظير ASPOCK مطابق استاندارد بین المللی ADR تهیه می‌گردد. سیستم روشنایی دارای چراغ‌های ضد جرقه، LED، مقاوم در مقابل آب، نور آفتاب و دارای طول عمر بالا می‌باشد. سیستم برق تریلر 24 ولت می‌باشد و شامل سوکت‌های 7 و 15 پین، چراغ ترمز عقب، چراغ‌های گوشه عقب (چراغ پایه دار)، چراغ دنده عقب، چراغ مه شکن، شب نمای خطر عقب، چراغ شب عقب، چراغ‌های بغل، شب نمای بغل، چراغ‌های جلو با شب نمای جلو و چراغ پلاک می‌باشد که این چراغ‌ها و علایم مطابق استانداردهای ملی و بین المللی ECE اروپا نصب می‌گردد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش