سردخانه زیر صفر چیست؟ معرفی انواع سردخانه زیر صفر

به سردخانه ای که دمای آن بین 18 تا 20 درجه سانتیگراد باشد سردخانه زیر صفر گفته می شود. با استفاده از مبردهای خاص و کمپرسورهای دو مرحله ای می توان دمای آن را تا منفی 40 درجه سانتیگراد رساند. این سردخانه برای منجمد کردن انواع میوه و سبزیجات و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
ادامه مطلب

تونل انجماد چیست؟ معرفی انواع دستگاه تونل انجماد

در فرایند انجماد مواد غذایی با تشکیل کریستالهای یخی به مواد غذایی مواجه می شویم که سبب افت کیفیت آنها می شود. با استفاده از تونل انجماد سریع توسط فریزرهای IGF می توان مانع از افت کیفیت مواد غذایی در حین انجماد شد. زیرا در تونل انجماد سریع فرایند منجمد شدن در سریعترین زمان ممکن رخ می دهد.
ادامه مطلب

سردخانه پیش سرد کن چیست ؟

ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که سردخانه پیش سرد کن چیست؟ برای پاسخ باید گفت به فضایی بسته گفته می شود که در آنجا رطوبت و دما کنترل می شود. در این دستگاه از محصولات غذایی، لبنیات، میوه، مرغ و ماهی در جهت انجماد و نگهداری استفاده می شود. همینطور تجهیزات پزشکی، شیمیایی و دارویی در سردخانه نگهداری می شوند.‌
ادامه مطلب

معرفی آیس بانک و انواع آن

آیا می دانید که آیس بانک یک راه برای ذخیره کردن انرژی گرمایی با درجه حرارت پایین می باشد؟ شاید برایتان عجیب باشد که یک سیستم تولید سرما چگونه گرما را ذخیره می کند. در اصل خود سرما یک مفهوم فیزیکی نیست و هنگامی که انرژی گرمایی به پایین ترین سطح می رسد سرما ایجاد شده و یخ تولید می گردد.
ادامه مطلب

مرجعی کامل از اطلاعات مفید سردخانه‌

مقالات
​​​​​​​ سردخانه