سردخانه زیر صفر چیست؟ معرفی انواع سردخانه زیر صفر

به سردخانه ای که دمای آن بین 18 تا 20 درجه سانتیگراد باشد سردخانه زیر صفر گفته می شود. با استفاده از مبردهای خاص و کمپرسورهای دو مرحله ای می توان دمای آن را تا منفی 40 درجه سانتیگراد رساند. این سردخانه برای منجمد کردن انواع میوه و سبزیجات و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
ادامه مطلب

تونل انجماد چیست؟ معرفی انواع دستگاه تونل انجماد

در فرایند انجماد مواد غذایی با تشکیل کریستالهای یخی به مواد غذایی مواجه می شویم که سبب افت کیفیت آنها می شود. با استفاده از تونل انجماد سریع توسط فریزرهای IGF می توان مانع از افت کیفیت مواد غذایی در حین انجماد شد. زیرا در تونل انجماد سریع فرایند منجمد شدن در سریعترین زمان ممکن رخ می دهد.
ادامه مطلب

آشنایی با سردخانه مواد شیمیایی و معرفی انواع آن

نگهداری از مواد غذایی و جلوگیری از خراب شدن آنها با استفاده از سرما از زمان قدیم وجود داشت. آنها با استفاده از یخ و برف و ایجاد گودال از محصولات خود نگهداری می کردند. امروزه با کمک سردخانه مواد شیمیایی از مواد اولیه صنایع گوناگون و مواد غذایی محافظت می شود.
ادامه مطلب

سردخانه دو مداره

گستردگی سردخانه صنعتی دو مداره در کشورها می توان یکی از نشانه های پیشرفت صنایع در کشورها نامید. با احداث سردخانه دو مداره می توان ظرفیت ذخیره سازی مواد غذایی را افزایش داد و در صورت خالی شدن سالن ها با تغییر کاربری آن از فضاهای سردخانه به خوبی استفاده کرد.
ادامه مطلب

مرجعی کامل از اطلاعات مفید سردخانه‌

مقالات
​​​​​​​ سردخانه