سردخانه
​دات کام​​​​​​​

لوگوی سردخانه
اینستاگرام سردخانه
فیس بوک سردخانه
۰
eng flag

کاربرد تیمار ازن برای ضدعفونی و افزایش ماندگاری میوه‌‌ی هلو در سردخانه

 

تجزیه‌ی داخلی و پوسیدگی میوه علت اصلی تلفات هلو پس از برداشت محصول است. پوسیدگی قهوه‌ای، ناشی از Monilinia fructicola (G.Wint.) Honey ، مهم‌ترین بیماری میوه‌های سنگی پس از برداشت در کالیفرنیا است. بسته به شرایط آب و هوایی و جابجایی پس از برداشت، سایر بیماری‌های شایع پس از برداشت میوه‌های سنگی، کپک خاکستری است که توسط Botrytis cinerea Pers ایجاد می‌شود.

 

ازن و ماندگاری هلو - Ozon

 

Mucor Fr. و پوسیدگی Rhizopus، به ترتیب ناشی از Mucor piriformis E. Fischer و Rhizopus stolonifera (Ehrenb.) Lind هستند و کپک آبی، بوسیله‌ی Penicillium expansum Link تولید می‌شود. در حال حاضر برای کنترل مؤثر بیماری‌های پس از برداشت، اقدامات مدیریت تلفیقی آفات شامل استفاده از قارچ کش‌های قبل و بعد از برداشت ضروری است.

 

ازن و ماندگاری هلو - Ozon

 

مشکلات مرتبط با استفاده از قارچ کش‌های مصنوعی مانند تکثیر سویه‌های مقاوم در برابر عوامل بیماری‌زا یا نگرانی در مورد سلامت عمومی و آلودگی محیطی، نیاز به توسعه‌ی تیمارهای جایگزین را افزایش داده است. قرار گرفتن در معرض ازن به طور مداوم در غلظت  ppm 0/3 (مقدار حد آستانه US-OSHA برای قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت) رشد میکروبی هوایی و اسپور را در زخم هلو با نام Elegant Lady که با Monilinia fructicola ،Botrytis cinerea ، Mucor piriformis یا Penicillium expansum تلقیح شده است، مهار می‌کند و به مدت 4 هفته در دمای 5 درجه‌ی سانتی‌گراد و رطوبت نسبی 90٪  نگهداری می‌شود.

 

ازن و ماندگاری هلو - Ozon

 

چنانچه تمایل به خرید محصولات ضدعفونی شده با ازن و یا نگهداری محصولات غذایی خود در سردخانه‌های مجهز به سیستم‌های ضدعفونی با ازن دارید، با سایت سردخانه در ارتباط باشید.

 

منبع: semanticscholar.org

مترجم: مونا سلیمانی

۵
از ۵
۱۲ مشارکت کننده
تماس با ما

با ما تماس گرفته و از مشاوران ما کمک بخواهید.

۰۲۶۳۲۷۷۵۴2۴

همه روزه ساعت 8 الی 16:30

بانک اطلاعاتی جامع سردخانه ها راه اندازی شد!

سردخانه خود را ثبت کنید