لوگوی سردخانه

​​​​​​مشاوره قبل از ساخت سردخانه

​​مشاوره قبل از ساخت سردخانه را به چهار بخش اصلی تقسیم بندی کرده ایم ، که براساس مراحلی مشخص که حاصل سالها تجربه ما در این صنعت می باشد بدست آمده که می خواهیم  در اختیار شما قرار داده تا قبل از هرگونه سرمایه گذاری و برنامه ریزی در دام سودجویان و افرادی که با تخصص ناکافی و صرفا برای بهره مندی از منافع مالی به شما پیشنهادهای اشتباه می دهند نیفتاده و به عکس بتوانید با دیدی باز نسبت به سرمایه گذاری خود آگاه و واقف باشید .

ساخت سردخانه

مشاوره ساخت سردخانه ما در این سایت تمام آنچه در خصوص سردخانه سازی نیاز دارید را به تفصیل بیان نموده تا شما بتوانید از این اطلاعات که حاصل بیش از ۵۰ سال تجربه سردخانه داری است بهره مندشوید.
ما از ابتدای ساخت سردخانه درکنار شما خواهیم بود و کل مسیر را برای شما روشن واضح نموده تا گرفتار خطای محاسباتی و اجرایی نشوید و بتوانید بهترین و مفیدترین راهکار برای عقد قرارداد ساخت سردخانه و انتخاب پیمانکار را  داشته باشید. به نوعی ما بعنوان تیمی که عارضه های کار را شناخته و با پیش بینی مسایل و مشکلات و اعلام راهکار عملیاتی به کمک شما آمده تا در ساخت سردخانه خود متحمل ضرر سنگین و از بین رفتن سرمایه تان نشوید. ساخت سردخانه مهم نیست، ساخت سردخانه کارآمد برای فردای کسب کار شما مهم است زیرا بعد از ساخت سردخانه نمی توان به راحتی تغییرات مورد نظر را در برخی قسمت ها ایجاد کرد و در برخی قسمت ها که اصلا و ابدا نمی توان تغییرات داد، پس ما بر آن هستیم که تجربه سردخانه داری خود را به همراه تجربه سردخانه سازی به شما ارایه کرده و در شکل گیری سردخانه های استاندارد و پویا در کشور گامی کوچک برداریم.
کوچینگ سردخانه عنوانی تازه در این صنعت بوده و ما با افتخار می گوییم که در این حوزه حرف های تازه و نو داریم و با کمال میل در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

​​​​بهترین سردخانه ایران چگونه ساخته می شود ؟

​​​​​​مشاوره برای شما مفیدترین اتفاق قبل ازساخت سردخانه است ​​​​​​​​ما آماده ایم تا در تمام زمینه های زیر به شما مشاوره بدهیم​​​​​​​​​​​​​​

مشاوره در صنعت سردخانه

​​​​​مشاوره یکی از مهمترین اهداف ماست تا بتوانیم با ارایه تجربه خود به شما کمک کنیم تا بهترین سردخانه ممکن را بسازید و در دورانی که سرمایه گذاری دقت بسیار می خواهد شاهد ضررهای سنگین نگردید.

​نقشه کلی بخش مشاوره قبل از ساخت سردخانه

مشاوره ساخت سردخانه

مشاوره قبل از ساخت سردخانه

​​​هر آنچه لازم دارید را به شما خواهیم گفت تا تصمیم درست بگیرید

​​​​​​​​​ ​زمین

زمین سردخانه

​​​​​​​​​ ​مجوزها

مجوزهای ساخت سردخانه

​​​​​​​​​ ​طرح توجیهی

طرح توجیهی ساخت سردخانه

کدام زمین مناسب ساخت سردخانه است؟  ویژگی زمین سردخانه چیست؟

​زمین مناسب ساخت سردخانه

​​​​طراحی ومعماری سردخانه

​​​سردخانه از چه قسمتهای تشکیل شده ؟

​​زمین سردخانه چه مشخصاتی دارد

می خواهم سردخانه بخرم

​​جانمایی زمین سردخانه

​در اولین قدم برای ساخت سردخانه نیاز هست که بدانیم زمینی که برای ساخت انتخاب کرده ایم آیا مطابق استانداردها و الزامات سردخانه داری خواهد بود یا خیر بدین معنی که ما از اولین قدم باید بفکر بهره برداری از سردخانه بوده و تمام این رفتارها به سردخانه داری ختم خواهد شد اگر زمین در محل مورد نظر از جهت تردد وسایل نقلیه سنگین مناسب نباشد ، اگر محل زمین از نظر تردد مشتریان مناسب نباشد و یا اینکه ازنظر امنیتی این زمین امن نیست و بسیار موارد دیگر که در جلسات مشاوره به آن خواهیم پرداخت و این مهم ممکن خواهد شد با بازدید میدانی ما از زمین شما که به دو روش حضور در محل و دیگری از طریق ابزارهای مجازی. در نهایب ما به شما با دلایل و مستندات خواهیم گفت که محل زمین مورد نظر شما مناسب هست یا خیر ؟
و در ادامه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد که :

tik
تیک
chek
ok

​جانمایی اماکن داخل زمین سردخانه

​​محل سردخانه منظور ما در این مرحله از انتخاب محل سردخانه صرفا جانمایی قرار گرفتن سردخانه مورد نظر شما بر اساس تناژ‌وظرفیت درخواستی است . در کدام ناحیه زمین باشد ، این مورد بسیار مهم می باشد زیرا کافی است محاسبات و آینده نگری در توسعه و موارد که می توان به سردخانه افزود دیده نشود ، یکی از مواردی که امکان جابجایی ندارد بنای سردخانه و مشاعات آن است. که باید با دقت بسیار زیاد به محل ساخت آنها توجه نمود.کارایی سردخانه به معماری سردخانه بستگی دارد که به شرح آن درمقاله ای می پردازیم .
جانمایی و مساحت های لازم برای مشاعات سردخانه :
ساختمان اداری - خوابگاه و رستوران - نگهبانی و پذیرش - کارگاه و تعمیرگاه - انبار قطعات و لوزام - فضای سبز- باسکول و اتاق باسکول که طی یک نقشه سه بعدی و با مشخصات و مساحت برای برسی اولیه تقدیم می گردد.

خرید و فروش زمین برای سردخانه

​​​ما با دارا بودن بانک اطلاعاتی غنی و تخصصی امکان معرفی و توصیه  زمین برای ساخت سردخانه در تمام نقاط ایران را داریم و این امر بسیار در سرعت تصمیم گیری و سرمایه گذاری شما کمک خواهدکرد
در این واحد ما زمین های با مشخصات مانند دارا بودن جواز - پیش رفته تا مرحله فوندانسیون و .... را به در اختیارشما قرار خواهیم داد .

خرید سردخانه
اجاره کردن سردخانه
ساخت سردخانه
عایق های سردخانه ای
درخواست مشاوره و اعلام هزینه
 1. ترسیم نقشه زمین با ابعاد و مساحت ها 

 2. پیاده سازی نقشه زمین و مشخصات بر روی گوگل مپ

 3. طراحی ابعاد سالن های سردخانه و ظرفیت آنها براساس تن، مترمکعب، پالت پوزیشن و سایر روش های انبارش در صورت نیاز

 4. طراحی بارانداز سردخانه شامل ابعاد و مساحت ها و الزامات مورد نیاز در بارانداز مانند جانمایی داکت لولرها ، دربهای سکوها، شلتر، باسکول داخلی، محل استقرار تجهیزات انبار و ...

 5. مکان موتور خانه سردخانه 

 6. جانمایی نصب درب های سردخانه و بارانداز ها 

 7. محل نصب اواپراتورهای سردخانه 

 8. محل اداری سردخانه 

 9. نگهبانی و ابعاد 

 10. باسکول و پذیرش سردخانه 

 11. انبار قطعات و لوازم سردخانه 

 12. فضای سبز مورد نیاز و متراژآن 

 13. متراژ و مساحت کل ابنیه طراحی شده 

نقشه سه بعدی جانمایی سردخانه

این نقشه ها شامل نقشه های برق و مکانیک و ساختمانی نیست صرفا معماری و طراحی جانمای سردخانه است

​​تنظیم :فروردین ۱۳۹۹

مجوزهای احداث سردخانه

​​​​​​​​​​برای احداث سردخانه به چه مجوزهای نیازداریم ، از کدام سازمان جواز تاسیس سردخانه بگیریم و موارد بسیاری که توضیح خواهیم داد 

​​مجوزهای شهرک های صنعتی

​​​​مجوزهای لازم برای خارج از شهرک ها

​​جواز تاسیس سردخانه مجوزی است که در حال حاضر در کشور دو متولی صدور دارد، وزارت صنعت معدن و تجارت -وزارت جهاد کشاورزی که هرکدام از این ارگان ها براساس قوانین و الزامات خود مبادرت به صدور این جواز می نمایند که خود جای بحث دارد، بواسطه عدم هماهنگی کامل بین این دو ارگان شاهد مواردی هستیم که به آن در فرصتی دیگر می پردازیم .
ما شما را راهنمایی کرده تا از کدام ارگان بنا به شرایط و موقعیت خود جواز تاسیس سردخانه اخذ نمایید برای شما فرم های مربوطه را تکمیل و الزامات آن را تعیین خواهیم کرد
مراحل اخذ مجوزهای مختلف از سازمان های مرتبط مانند :
محیط زیست - شهرداری - دامپزشکی - فرمانداری - دارای - تامین اجتماعی و ... رابه شما اعلام خواهیم کرد

فرم تاسیس سردخانه وزارت صنعت معدن تجارت

راهنمایی تکمیل سایت بهین یاب جهت اخذ جوازتاسیس سردخانه


​شهرک های صنعتی تحت ضوابط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی هستند که بنا به شرایط هر شهرک نحوه عقد قرارداد و شرایط واگذاری و کاری در شهر فرق می نماید .

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

درخواست مشاوره و اعلام هزینه

همکاری با سازمان های مربوطه​​​​​​​

قفسه بندی سردخانه
 • طرح توجیهی سردخانه قدم بسیار مهمی است که قبل از شروع به ساخت باید برداشته شود. اما سوال اصلی این است،  چگونه؟

 • در صفحات اینترنت کافی است کلمه طرح توجیهی را جستجوکرده تا با حجم بزرگی از طرحهای  آماده، روبرو شوید، به کدام اعتماد کنیم ؟

 • آیا برآوردهای که داده شده واقعی هستند ؟

 • سوالات و پاسخ ها، آیا درست انتخاب شده اند ؟

 • تحلیل ها برای گرفتن وام هستند یا واقعیت کار شما را بیان می کنند؟
  ​​​​​​​

 • آیا من بایدسردخانه بسازم اگرجواب نه هست پس چرا بایدهزینه طرح توجیهی  کنم ؟ ما می خواهیم جواب آری و یا نه را برای شما آشکار کنیم و تا انتهای درکنار شما خواهیم ماند 

ادامه مطلب

​چشم و گوش بسته، سردخانه نسازید!

​در این مقاله مختصراً از روند برنامه ریزی کسب و کار ارائه شده است. برنامه ریزی ، یک بخش مهم در فرایند توسعه تجارت است و صاحب آینده تجاری ، بینش ارزشمندی را در مورد امکان پذیری یک ایده کسب و کار فراهم می کند. از برنامه های كسب و كار برای نشان دادن امكان ایده ی كسب و كار ، تهیه یك طرح برای فعالیت آن تجارت و تهیه اسناد مورد نیاز برای تأمین اعتبار و بودجه استفاده می شود.

Cold Storage Bussines Plan​​​​​​​ - آشنایی با طرح توجیهی سردخانه

چرا برنامه ریزی می کنیم؟

هدف اصلی یک برنامه تجاری جمع آوری اطلاعات لازم برای تصمیم گیری آگاهانه درباره آینده آن تجارت است. روند برنامه ریزی برای ساخت سردخانه، سوالات بسیاری از جمله سؤالات زیر را در طی فرایند برنامه ریزی مورد بررسی قرار می دهد:

 •  چه صنعت یا صنایعی به سردخانه احتیاج دارند؟
 •  چه ظرفیتی قابل پشتیبانی است؟
 • ( آیا پروژه امکان پذیر است؟ (آیا اعداد کار می کنند؟
 • چه کسی مالک این تشکیلات است و چه کسی آن را اداره خواهد کرد؟
 • نوع کاربری که شما در ذهن دارید آیا مناسب منطقه شما هست یا خیر؟

مراحل برنامه ریزی

اهداف اولیه، مطالعه و امکان سنجی

در این مرحله ، مالک برای تعیین اهداف اولیه خود و دلایل ساخت تأسیسات سردخانه کار می کند. پس از مشخص شدن این اهداف ، مالک با مطالعه امکان سنجی اقدام به تعیین اینکه آیا ایده امکان پذیر است یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، مطالعه باید به آنچه می توان برای عملی ساختن این تسهیلات انجام داد پرداخت. نتیجه این مرحله تجزیه و تحلیل بازار ، مطالعه امکان سنجی و سایر اطلاعاتی است که برای تهیه یک برنامه تجاری مورد نیاز خواهد بود

فاز اول

طرح کسب و کار و آزمون مفهوم

در این مرحله ، مالک از نتایج مرحله قبل برای تهیه یک برنامه تجاری استفاده می کند و یک تست مفهومی را انجام می دهد. اگر آزمایش نشان دهد که مفهوم عملی است ، مالک می تواند به دنبال بودجه باشد و با تسهیلات در مقیاس کامل اقدام کند. اگر این آزمایش مفهومی ناکارامد باشد ، باید کارهای بیشتری روی برنامه و طرح توجیهی انجام شود تا مشخص شود چه چیزی ساخت سردخانه  را امکان پذیر می کند. یک راه برای انجام این تست مفهومی ممکن است، به دست آوردن یک الگوی واقعی از سردخانه. این امر باعث می شود تقاضا برای یک ساخت بدون ریسک مالی زیادی آزمایش شود (لازم به ذکر است ما با دارا بودن این امکان در سردخانه فرخ در مقیاس ۱۰۰۰ تن می توانیم این مورد را برآورده نماییم ). نکته مهم در مرحله مفهوم این است که هزینه های عملیاتی احتمالاً بالاتر از آن است که در زمان طرح می باشد. این نتیجه عملیات کمتر کارآمد در مقیاس کوچکتر است و باید انتظار داشت. نتیجه این مرحله دانش بیشتر در مورد امکان سنجی ساخت سردخانه است. پس از تکمیل مرحله مفهومی ، مالک ممکن است به مرحله نهایی راه یابد

فاز دوم

در این مرحله ، مالک بودجه لازم را بدست می آورد و با ساخت تسهیلات ومنابع مالی خود در مقیاس کامل پیش می رود. این فرآیند به اطلاعات جمع آوری شده از دو مرحله قبلی و همچنین هر چیزی که از آزمون مفهوم آموخته شده است ، بسیار وابسته است. نتیجه این مرحله یک اطلاع  کامل ازکل عملیات ساخت سردخانه در بازارهدف و محل احداث سردخانه در برنامه ریزی تجاری سازنده ،جهت ادامه کار می دهد .

فاز  سوم

مقیاس کامل پروژه

پیشرفت برنامه کسب و کار سردخانه

​شرکت های مختلفی با داشتن مجموعه ای از طرح های توجیهی برای كسب و كارهای استاندارد و متنوع كه برای صنایع مختلف تدوین شده است ، برای استفاده در طرح ما مناسب است و توصیه می گردد . استفاده از یک طرح توجیهی آماده  که توسط فرد یا سازمان دیگری تهیه شده است برای اطمینان از جمع آوری تمام اطلاعات لازم با ارزش است. با این حال ، شاید مهمترین دلیل استفاده از یک قالب برنامه کسب و کار شناخته شده این باشد که استفاده از بودجه برای بانک ها و متولیان صنعت راحت تر خواهد بود. یک طرح ناقص و برنامه تجاری غیراستاندارد به خودی خود جذب سرمایه نمی کند. در این بخش توضیحات مختصری در این ۵ مورد خواهیم داد

تعریف کسب و کار​​​​​​​ 
دو سؤال مهم را مطرح می کند.
ابتدا این سؤال را می کند که چرا یک مالک می خواهد سردخانه بسازد؟.
دوم ، سؤال می کند که صاحب مشاغل در چه موقعیتی قرار دارد؟
 پاسخ به سوال اول این است که سردخانه یک نیاز مبرم یا کمی مهم برای منطقه است . به عبارت دیگر ، این سردخانه نخستین در نوع خود در منطقه خواهد بود یا ظرفیت ذخیره سازی مورد نیاز منطقه بابت سردخانه های  موجود را تأمین می کند.
سوال دوم پاسخ کمتری دارد. پاسخ اولیه ممکن است تهیه یک محصول باشد. با این حال ، بهترین پاسخ باید به این نتیجه برسد که آن محصول چه نتیجه ای کسب می کند. یک سردخانه برای میوه یا سایر محصولاتی که نیاز به سردخانه دارند ، ذخیره سازی می کند. با این حال ، دلیل واقعی کارکردن سردخانه افزایش ارزش کالاهای ذخیره شده یا بهتر شدن اقتصاد محلی است. یافتن بهترین جواب در روند برنامه ریزی کمک زیادی خواهد کرد

بازاریابی

​بخش بازاریابی در مورد بازار هدف و رقبا بحث می کند. امکان سنجی پاسخ سؤالات مطرح شده در این بخش را ارائه می دهد.
با توجه به بازارهای هدف ، در واقع دو بازار وجود دارد. اولین مورد بازار محلی است که تقاضای ذخیره محصولات منطقه و سایر محصولات را ایجاد می کند.
بازار دوم بازاری است که مشتریان محلی شما به فروش می رسانند.
برخی از سردخانه ها  نه تنها محصولات را ذخیره می کنند ، بلکه محصولات بسته بندی شده را نیز می گیرند ، آنها را برچسب گذاری می کنند و بنا به درخواست مشتری آنها را ارسال می کنند((3PL. با شناختن و پرداختن به هر دو بازار ، طرح توجیهی  سردخانه برای حضور مستمر در تجارت بهتر می شود.
موضوع دوم این بخش رقباست. رقابت تا زمانی که یک بازار وجود دارد خوب است. هنگامی که تمام تقاضای بازار توسط سایر سردخانه ها  برطرف شد ، توجیه ساخت سردخانه  جدید بسیار سخت تر می شود. عاقلانه نیست که یک سردخانه جدید در منطقه ای  که دارای امکانات بیشتری برای ذخیره سازی است ایجاد گردد، از آنجایی که برای بازرگانان و باغداران و هر قشری که به سردخانه نیاز دارند مهم هم باشد ،. با این حال ، عاقلانه خواهد بود که امکاناتی را فراهم کنیم که نیازها برآورده نشده  یا کم تحقق یافته منطقه را هدف گذاری کنیم.

تولید

​بخش تولید به عملکرد یک طرح ساخت سردخانه  بالقوه می پردازد. مانند بازاریابی ، بخش اعظم این اطلاعات از طریق یک مطالعه امکان سنجی قابل توسعه است.
برنامه ریزی تجاری برای طرح توجیهی سردخانه
هدف از این بخش تعیین چگونگی تبدیل تسهیلات مواد اولیه به یک محصول نهایی است. در اکثر مواقع ، یک تأسیسات سردخانه برای تولید محصول خود از برق ، آب ، نیروی کار و تجهیزات استفاده می کند. ملاحظات دیگر شامل فضای مورد استفاده ازامکانات  و هرگونه هزینه غیرمستقیم (سربار) است.

تامین مالی و سرمایه در گردش

​بخش تأمین اعتبار و جریان نقدینگی به میزان پولی که برای توسعه سردخانه نیاز است ، پرداخت می کند و مقدار پولی که برای شروع کار آن لازم است و پس از شروع به کار ، مورد نیاز خواهد بود. سه اندازه گیری مالی وجود دارد که در برنامه تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.
اینها 1- میزان فروش و هزینه های مورد انتظار ، جریان نقدینگی پیش بینی شده و در صورت گسترش است ،
2- ترازنامه فعلی. فروش و هزینه ها نشان می دهد که سردخانه در طول عملیات چگونه به نظر می رسد. آیا سردخانه سود کسب می کند ، حتی ورشکسته شده و یا پول خود را از دست می دهد؟
 پیش بینی جریان پول نشان می دهد که آیا سردخانه قادر به پرداخت قبوض خود خواهد بود یا خیر.
این درامد - و اندوخته مورد انتظار نیست – آیا باید تجارت را به این شکل ادامه دهد.
برای سردخانه تحت انبساط ، ترازنامه ای كه شرایط سردخانه  موجود و سلامت مالی آن را نشان می دهد مهم است.
این بخش از طرح توجیهی حاوی اطلاعات بسیار مفصلی است. طرح توجیهی در مورد چگونگی توسعه این بخش راهکار های ارائه می دهد. یک طرح توجیهی درست  به طور معمول تمام اطلاعات موجود در این بخش را تولید می کند و در تهیه داده های پشتیبانی از ارقام مالی بسیار ارزشمند خواهد بود.

 اجرای برنامه ریزی آغاز ساخت

​در بخش اجرای، مباحث متداول بحث می شود که هنگام اجرای یک ایده کسب و کار بوجود می آیند و به فکر کردن در مورد راه های غلبه بر آن چالش ها می پردازد.
در این بخش چندین موضوع بحث شده است ، از جمله آنها می توان به کنترل موجودی ، کنترل کیفیت و حتی ورشکستگی اشاره کرد.
هر یک از این موارد برای موفقیت یک سردخانه  بسیار حیاتی است.
 کنترل موجودی به گردش مالی محصول اشاره دارد و از چندین جهت مهم است. نشستن محصول برای مدت طولانی در یک سردخانه باعث کاهش کیفیت و طراوت محصول می شود ، حتی اگر درجه حرارت پایین وکیفت سردخانه عالی  باشد. سرانجام محصول ارسال می شود و ماندگاری باقی مانده، بستگی به مدت زمان نگهداری محصول دارد.
کنترل کیفیت یک مسئله بسیار مهم و حیاتی است ، به ویژه هنگامی که از یک سردخانه برای افزایش ارزش محصولات غذاهای استفاده می شود.
درجه حرارت سردخانه  میزان زمانی را که محصول ممکن است در سطح مطلوب از کیفیت ذخیره شود تعیین می کند و نوسانات دما نیز مسئله ای است.
سرانجام ، سردخانه باید حداقل در عملکرد خود سود آورشود ، یا به یک منبع دیگرمتصل تا نیاز به بودجه مداوم داشته باشد.
 
برای جلوگیری از شکست می بایستی  میزان درامد از سردخانه به اندازه کافی بالا باشد به طوری که سود حاصل از کالای ذخیره شده هزینه های ثابت را پوشش می دهد.
 
 بارگیری سردخانه با  انواع محصولات ذخیره شده از جمله روش های است که برروند کاری تاثیر زیادی داشته باشد  . اگر موارد با ارزش بالا ذخیره شوند ، ممکن است حاشیه سود در ذخیره سازی با ارزش بالا بیشتر گردد.
 این بخش از برنامه تجاری سزاوار تفکر بسیار زیادی است ، زیرا موضوعات مطرح شده در این بخش برای ادامه کار یک سردخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 بسیاری از این موضوعات موضوعات مدیریتی است و باید توسط مالک ، اپراتور و سایر مواردی که در اجرای برنامه کمک می کنند تصمیم بگیرد.و ما با تمام تجربیات خود طی این ۵۰ سال در کنار شما خواهیم بود.

بودجه و تامین اعتبار برای ساخت سردخانه

​منابع بودجه

​منابع بودجه و منابع مالی شما قسمت عمده و تاثیر گذار در ساخت سردخانه شماست میزان سرمایه شماست که می گویید چه می توانیم بسازیم و چگونه در حال حاضر در کشور با توجه به شرایط اخیر و نرخ بالای بهره بانک ها و نبود بودجه اختصاصی برای ساخت سردخانه ها اتکا به سرمایه فردی یکی از راهکارهاست و البته که در شهرهای دورتر از مرکز فرصت های بهتری می باشد که می بایستی در هر مرحله و در هر منطقه جداگانه بررسی گردند

آیا مشاوره در ساخت سردخانه موثر است؟

مضرات استفاده از مشاور

​یک نقطه ضعف عمده استفاده از مشاور برای تهیه یک برنامه تجاری این است که ممکن است منجر به عدم خرید توسط صاحب یا صاحبان طرح بالقوه شود. مالکان و اپراتورها باید متعهد به موفقیت یک طرح باشند تا بتوانند برنامه کاری هرگونه ارزش را داشته باشند. با توجه به این نکته ، آنچه در زیر می آید لیستی از کارهایی است که مشاوران نباید انجام دهند.

 • ​یک مشاور به شما  اهداف خود را نمی گوید. شما باید تصمیم بگیرید که چرا می خواهید سردخانه ای داشته باشید.
 • یک مشاور تصمیم شما را نمی گیرد. مشاوران راهنمایی ارائه می دهند ، اما تصمیم نهایی باید از طرف صاحب تأسیسات گرفته شود.
 • یک مشاور در مورد سطح مناسب ریسک برای یک جامعه تصمیم نمی گیرد. به همین ترتیب ، یک مشاور به شما نمی گوید که چقدر حاضر هستید به تسهیلات تعهد کنید. اگر پیش بینی می شود تسهیلات از بین برود ، مالک باید تصمیم بگیرد یا خیر. به همین ترتیب ، مالک باید تصمیم بگیرد که آیا پیش بینی سود بدست آمده کافی است یا مقدار مشخصی از سود قابل قبول است.
 •  یک مشاور به شما خرید و تعهد نمی دهد. این موضوعی است که باید از طرف مالک ، جامعه کاری  ، تعاونی یا شخص متاثر از طرف انجام شود.​​​​​​​

مزایای استفاده از مشاور

 • ​استفاده از مشاوران در برخی از مراحل در برنامه ریزی شما مزایای بسیاری دارد:
 • یک تیم مشاوره خوب انتخاب شده می توانند تجربه ، تخصص ، کارآیی و راهنمایی را ارائه دهند.
 • مشاوران شخص ثالث مستقل هستند و هنگام برخورد با وام دهندگان بالقوه (بانک ها ) ، اعتبار را به دست می آورند. این امر در مرحله اجرا مهم است ، هنگامی که سرمایه شما بسیار کمی و بدون بودجه اضافی در دسترس باشد.
 • مشاوران اصطلاحا بیرون گود بوده  و قادر به ارزیابی عینی هستند. یک مشاور خوب نه تنها صادق خواهد بود و به شما می گوید وقتی طرح شما  معقول نیست ، بلکه ممکن است بینش و راهنمایی دیگری راجع به آنچه ممکن است برای ایجاد یک تأسیسات تغییر کند ارائه دهد. یک مشاور مهندسی ممکن است با تغییر اندازه ، مصالح ساختمانی یا سایر عوامل ، نحوه ایجاد یک تأسیسات متناسب با شرایط شما را نشان دهد.
 • مشاوران در انجام تجزیه و تحلیل بازار تجربه دارند و می توانند ارزیابی واقعی از میزان بازار بزرگ داشته باشند و اینکه چه میزان از این بازار ممکن است توسط یک تجارت جدید در اختیارگرفته  شود.
 •  برنامه های كسب وكار غالباً در مورد میزان بازار کسب و کار ، نگاهی خوش بینانه به خرج می دهند و مشاور می تواند تأیید كند كه فرضیات معقول هستند یا خیر.
 • مشاوران می توانند فرضیات مربوط به اندازه بازار و عملکردها را تجزیه و تحلیل کنند تا مشخص شود که موفقیت یک طرح  در تغییر قیمت نهاده ها و سایر عوامل چقدر حساس است.
 • اگر تأسیساتی برای پشتیبانی از باغداران  محلی ساخته شده باشد ، یک مشاور ممکن است برای ارزیابی اندازه مناسب یک طرح  با توجه به عدم اطمینان در مورد اندازه برداشت ، مدلهایی تهیه کند.
 • مشاوران با بازیگران اصلی صنعت ارتباط دارند و می توانند به اطلاعاتی دسترسی پیدا کنند که به راحتی در دسترس شما نباشند. در حالی که ممکن است امکانات رقیب تمایلی به واسطه انتقال اطلاعات به یک سردخانه که در آینده می خواهد ساخته شود نداشته باشند ، یک مشاور ممکن است به برخی از آن اطلاعات به صورت محرمانه دسترسی داشته باشد تا اعتبار فرضیات را بررسی کند.
 • مشاوران با امکانات مشابه تجربه دارند و می توانند در مورد نحوه کار یک سردخانه پیشنهاداتی ارائه دهند. غالباً این تجربه می تواند به یک صاحب سردخانه کمک کند تا از اشتباهات و چالش های متداول مرتبط با تأسیسات جدید جلوگیری کند.
 • حتی هنگامی که یک شرکت ارایه دهنده طرح ، تعاونی یا گروه دیگری طرح و یا طرح پیشنهادی کسب و کار را تهیه کرده اند ، یک مشاور می تواند با انجام یک بررسی دقیق از پیش فرض ها ، کمک کند. این روشی برای پرداختن به موضوعاتی است که ممکن است وام دهنده بالقوه قبل از بروز مشکلات داشته باشد.
 • مشاوران می توانند در هنگام تکمیل اسناد و مدارک هنگام درخواست وام و کمک هزینه ، هنگامی که تجربه در زمینه نوشتن کمک هزینه و توجه به جزئیات مهم هستند ، کمک کنند.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش