لوگوی سردخانه

​ریچتراک از ماشین های گروه لجستیکی بوده که امروزه رکن اساسی خدمات باربری در لجستیک دارد این ماشین با مشخصات و مزایایی مانند امکان بالا بردن بار تا ۱۳ متر  که دارد خود را به عنوان مهمترین و کارامد ترین ماشین در انبارهای مختلف دنبا مطرح کرده و با قابلیت های مضاعفی که برای آن شرکت های سازنده ایجاد نموده اند از کارایی بسیار بالای برخوردار گردیده که ما می خواهیم از این ماشین منحصر بفرد برای شما گفته تا با مزایا و معایب آن آشنا شوید

​ریچتراک چیست و چه کاربردی دارد

ریچتراک و کاربرد های آن در سردخانه

​ریچتراک ها  لیفتراک هایی هستند که در برنامه های باریک باریک مانند انبارها استفاده می شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که دارای دو بازوی بیرونی بوده  که به توزیع بار کمک می کند و یک چرخ مجزا در قسمت عقب. چرخ ها در زیر اپراتور قرار دارند که به ایجاد شعاع چرخشی با ثبات تر کمک می کنندواین اجازه را می دهد تا اپراتورها در فضاهای کوچکتر حرکت کنند و همزمان هم بتوانند به ارتفاع های بالاتر برسند.
بلندتر و باریک تر شدن راهروهای شما راهی مناسب برای ایجاد فضای بیشتر در  انبار شماست ، اما همچنین می تواند ناوبری و کار با مواد را دشوار کند. ریچتراک یک دارایی برای هر ناوگان انبار است - به اپراتورها امکان می دهد تا به راحتی در داخل و خارج از راهروهای باریک حرکت کنند و به ارتفاعات قابل توجهی برسند ، هم در عین حفظ ظرفیت بالابری (بواسطه اینکه در ریچتراک افت بار نیست ).  ریچتراک اعتماد به نفس بی نظیری را در چالش برانگیزترین محیط های انبار ایجاد می کند.این بخاطر دقت بسیار در حرکت ،شعاع گردش کم ، نبودن افت بار مانند لیفتراک در ارتفاع ، نحوه قرارگیری راننده و ...

ریچتراک سردخانه

​امکانات ریچتراک از نظر فنی چیست ؟

سیستم هدایت: سیستم های هدایتی که بصورت سیمی و نوری می باشند اطمینان حاصل می کنند که ریچتراک در یک راهرو باریک در فضاهای تنگ در مسیر باقی می ماند.    
شاخ : یک شاخ بسیار بلند باعث می شود که کسری فضای موجود در رک یا درایوین را با خروج از پالت اول و رسیدن به پالت دوم جبران نماید
جایگاه اپراتور: هرچه تعداد کالای رو پالت افزایش یابد ، دید یک اپراتور در سطح زمین محدودتر خواهد بود. سکوی اپراتور با بالا بردن و پایین آوردن راننده با شاخ ، این خطرات احتمالی را از بین می برد.     
Sideshift: بارها می توانند با دقت بیشتری از طریق استفاده از ساید بای ساید تحویل داده شوند ، این امکان را می دهد که بدون حرکت ریچتراک ، بار به چپ و راست منتقل شود.
Tilt Mast: تغییر زاویه دکل و شاخ به بارگیری وسایل و متعادل نگه داشتن آنها کمک می کند.

کابین ریچتراک
کابین راننده ریچتراک
کابین ریچتراک لینده

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

خرید و فرو ش انواع باتری لیفتراک و باتری ریچتراک 

تماس با ما

​فروش مستقم صبا باتری  

​فرق ریچتراک با لیفتراک در چیست ؟

​مرکز توزیع و یا محل کاری که  دارای راهروهای باریک است ، مکانی ایده آل برای یک ریچتراک است. ریچتراک ها از خانواده لیفتراک ها  هستند و به آنها امکان می دهد در فضاهایی حرکت کنند که برادران گوشتی آنها (لیفتراک ها) جرات ندارند پرسه بزنند. این ماشین ها با به حداکثر رساندن پتانسیل ذخیره سازی منطقه ای که در حال استفاده است ، می توانند از پرداخت هزینه بیشتر فضای انبار صرف نظر کنند. توانایی آنها برای کار در ناحیه های کم عرض و حساس تر باعث افزایش سطح مشاغل است. ناگفته نماند، استفاده از دستگاه مناسب برای کار، به حداقل رساندن حوادث آسیب دیده به محصول و محل کار کمک می کند.

در حالی که لیفتراک های استاندارد برای راه اندازی به راهروهایی نیاز دارند که حداقل ۳۲۵سانتی متر عرض داشته باشند، ریچتراک های  باریک (NA) می تواند در فضاهایی کار کند که عرض آنها ۲۵۰ سانتی متر باشد، در حالی که ریچتراک های بسیار باریک (VNA) می توانند در راهروها به اندازه ۱۸۰سانتی متر کار کنند.
​​​​​​​
ریچتراک ها  مجهز به موتورهای الکتریکی هستند (چند مدل احتراق داخلی ، مدل های پروپان در دسترس هستند) و تایرهای پلی اورتانی نرم که برای سطح های مسطح  در نظر گرفته شده اند. جنبه طراحی ریچتراک ها  کاهش فضای مورد نیاز آن می شود ، شاخی  است که با زاویه ای مناسب به بدنه کامیون تبدیل می شود. این بدان معناست که ریچتراک نباید جلوی قفسه ها قرار بگیرد - در حالی که هنوز بارهای جانبی را به سمت خود می کشد می تواند مستقیم حرکت کند. حداکثر ظرفیت لیفتراک های دستی معمولاً در حدود 2500 کیلوگرم است.

ریچتراک لینده
ریچتراک مخصوص سردخانه
ریچتراک یونهانریش

​​​​ریچتراک در سردخانه

​ریچتراک ها ماشین های هستند که با کفایت بسیاری که در کار از خود نشان داده اند در حال گسترش در مکان های انباری هستند قابلیت های آن را در بالا گفته ایم و بیشتر هم خواهیم گفت تنها فرق ریچتراک سردخانه داشتن کابین است که محفوظ شده با شیشه و یا طلق های فشرده ویژه برای راننده که از سرمای داخل سردخانه راننده را محافظت نماید و  عایق بودن محل باطری که در سرما کارایی باطری ها کاهش پیدا می کند. در برخی موارد استفاده از چرخ های ویژه برای حرکت در کف یخ زده نیز امکان سفارش به سازندگان می باشد که متاسفانه در ایران تعداد انگشت شماری ریچتراک در سردخانه ها داریم و ریچتراک سردخانه ای هم به ندرت دیده شده است.
بزرگترین دلیل در عدم استفاده از این ماشین ارزشمند در ایران نداشتن آگاهی کامل از این ماشین ها بوده که سازندگان سردخانه این مورد را به مالکین سردخانه ها  معرفی نمی نمایند و دوم قیمت بالای این ماشین ها در ایران و عدم امکان واردات با قیمت های متناسب و امیدواریم که این امر در ایران بزودی به سمت نوسازی و بهسازی صنعت لجستیک پیش برویم

​​استفاده از ریچتراک در سردخانه و چالش های آن

​باتری های صنعتی می توانند تا ۶۵٪ ظرفیت خود را در سردخانه از دست بدهند این به این معنی است که یک باتری با ۱۰۰۰ آمپر توان رقمی برابر با ۶۵۰ آمپر خود را از دست بدهد که این به وضوح باعث کاهش عملکرد می گردد که می بایستی با جایگزین کردن باتری ذخیره و یا استفاده از شارژ سریع برای روزکاری ریچتراک هاست . با بهینه کردن سیستم های کنترل دمای محفظه باتری می توان با کاهش زمان خرابی و هزینه های عملیاتی ، زمان کار باتری را طولانی تر و تغییر باتری کمتری ( می توان باطری های جایگزین برای ماشین انتخاب نمود که غالبا در ایران بواسطه گرانی این باتری ها در حال حاضر امکان پذیرنیست ) ، باعث افزایش بهره وری انرژی می شود. در وهله بعدی شرکت های معتبر سازنده با کاهش مصرف موتور بدون از دست دادن توان این مورد را جبران نموده و تویوتا با استفاده از تکنولوژی چهار چرخ متحرک این قسمت را بهینه تر کرده است.

​کارکردن در سردخانه ها برای ماشین های که با باتری کار می کنند  از چالش برانگیزترین فرایندها بوده و پا را فراتر از موارد موجود در انبارهای دمای محیط قرار می دهند. دمای زیر صفر تا منهای ۲۲ درجه سانتی گراد می تواند بر طول عمر و عملکرد ریچتراک و ماشین های مشابه  و اجزای آنها آسیب وارد کند ، که این به هزینه های اضافی تعمیر و نگهداری و همچنین پتانسیل خرابی قابل توجه برای تأسیسات سردخانه  تبدیل می شود. با توجه به عملکرد فوق العاده مهندسی ، تولید کنندگان ریچتراک ها  برای سردخانه ها  که باعث افزایش عملکرد بهینه الکترونیکی ، مکانیکی و هیدرولیکی می گردد .
​​​​باتری ریچتراک ها دارای ابعاد کوچکتری نسبت به باتری لیفتراک بوده و بدینوسیله برای تعویض به راحتی این قابلیت را ایجاد می نمایید .

شبکه نقطه ای

​ما با چندین تولید کننده عمده (نمایندگان ریچتراک در ایران) برای این محیط های منحصر به فرد بررسی کردیم تا بدانیم که به دنبال بهینه سازی کارایی در سردخانه ها برای این ماشین ها به بهترین و بالاترین کیفیت رسیده باشد.

​چالش برانگیز ترین اتفاق در مهندسی این ماشین ها که درسردخانه های زیر صفر کارمی کنند ورود خروج آنها از محیط سرد به گرم است که باعث عرق کردن و ایجاد رطوبت می گردد با برگشت ریچتراک به سردخانه ناحیه عرق کرده مجددا منجمد شده و این فرایندمرتبا تکرار می گردد و باعث ورود آب به آن ناحیه شده و آن ناحیه را با اتصال کوتاه روبرو خواهد کرد  که برخی از شرکت های پیشرو با شناسایی این معزل مبادرت به طراحی سیتسم های محافظتی در قبال این مورد نموده اند که مثلا با کاهش عملکرددر بردهای الکترونیکی و انواع اتصالات درناحیه های مهم می گردد.
مورد که بسیار مهم است روغن مورد مصرف در ریچتراک های سردخانه ای است که باید از کیفیت و دامنه عملکرد دمایی ان مطمئن بود که این دامنه هم در زمان نازک شدن و سرد شدن بسیار مهم است.

ریچتراک سردخانه ای

​ کلید ها و سوییچ های ریچتراک ها طوری طراحی می شوند که در سرمای شدید نیز می توانند عملکرد دقیقی داشته باشند. برخی از این شرکت ها در قسمت کلید ها و سوییچ ها از سیستم گرمایشی استفاده می کنند که باعث بهینه شدن و کارایی بالا آنها خواهند شد .

​لاستیک های ریچتراک ها
انتخاب لاستیک مناسب در این ماشین ها بسیار مهم است زیرا با ورود به سردخانه و مواجه با یخ و زمین لغزنده مهم است که کاری خود را ازدست ندهد و لیز نخورده تا صدمات زیادی به بار نیارد که انتخاب لاستیک پلی اورتان یکی از بهترین گزینه ها می باشد و در کنار این انتخاب ریچتراک های جدید با بهره مندی از سیستم تعلیق جدیدی که مبتنی بر پایداری سیستم چرخ هاست از لیز خوردن جلوگیری می کنند

راحتی  راننده
الویت هر خریدار و مصرف کننده ریچتراک ها راحتی راننده این ماشین هاست زیرا راننده های ریچتراک ها با پوشیدن لباس های گرم و حجیم و کار با دستکش نیاز به راحتی بسیار دارند که شرکت های تولید کننده با تمهیداتی این رای میسر نموده اند مانند صندلی های گرم ُ، دسته های کار با سیستم گرم کن ، زیر پایی های که سیستم گرمایشی دارند و ارگونومی خوب در فرمان های قابل تنظیم که باعث ایجاد محلی راحت و امن می گردد .

سرویس چرخ ریچتراک
چرخ ریچتراک
سیستم چرخ ریچتراک
میدان دید در ریچتراک
گرمکن کفی ریچتراک
ایمنی و راحتی راننده ریچتراک
دسته و کلید های پالت تراک

​در ادامه شما را با برترین برندهای ریچتراک در دنیا آشنا خواهیم کرد

بهترین سازندگان ریچتراک در دنیا

​​​در حال حاضر رتبه بندی در سال ۲۰۲۰ هم مشابه جدول بالا می باشد که بزودی آمار دقیقی آن را در اختیار شما قرارخواهیم داد

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش