لوگوی سردخانه
عایق های سردخانه ای

انواع عایق در صنعت سردخانه

عایق در صنعت سردخانه

​​تفاوت در چیست؟
تفاوت بین مواد عایق گرم و سرد به چند مورد کاهش می یابد. در مرحله اول ، مواد مورد استفاده در پوشش های عایق گرم نیازی به مانع بخار آب ندارند که یک سیستم عایق سرد برای عملکرد صحیح آن نیاز دارد. سد بخار آب به جلوگیری از تخریب فلز که می تواند اضافه کاری انجام شود کمک می کند.
ساختار چگالش در سیستمهای سرد رخ می دهد که برای مقابله با این مسئله نیاز به عایق خمشی یا انعطاف پذیر دارد. بنابراین انواع فلز ، فایبرگلاس ، کف و سایر مصالح مورد استفاده برای پل زدن حرارتی در عایق سرد بسیار انعطاف پذیرتر و قالب ریزی شده تر از مواد موجود در مواد عایق گرم است. و در آخر اینکه ، ساختار سلولی بسته در عایق سرد لازم است تا از زخم شدن جلوگیری شود. این ماده در عایق های درجه حرارت بالا اجازه ورود آب را می دهد زیرا گرما باعث تبخیر رطوبت می شود. اما ، در سیستم عایق سرد ، آب تبخیر نمی شود. ساختار سلول بسته مواد عایق سرد به جلوگیری از بروز این مشکل کمک می کند.

مواد عایق سرد درست مانند مواد عایق گرم ، برخی از مواد مورد استفاده برای تولید عایق سرد به سیستم لوله های عایق بندی آنها بستگی دارد. بنابراین ، مصالح به کار رفته در عایق گرم یا سرد بستگی به سفارشی سازی سیستم لوله کشی خاص دارد. دو ماده رایج مورد استفاده در عایق سرد عبارتند از:

​با داشتن عایق سرد سرد نگه داشتن سرما به همان اندازه که حرارت را از بین می برد مهم است. انواع عایق زیادی در لوله های آب سرد استفاده می شود. دو مورد مشهور ، فوم شیشه ای و عایق لاستیکی یا Armaflex هستند. اگرچه کار با آن بسیار دشوارتر از فایبرگلاس پیش ساخته است ، اما در صورت نصب صحیح ، این مواد برای جلوگیری از تراکم و جلوگیری از اتلاف انرژی کار بزرگی انجام می دهند.

 فوم لاستیکی نیز اغلب برای کنترل تراکم توصیه می شود زیرا فناوری سلول بسته در برابر بخار رطوبت بسیار مقاوم است.

کف لاستیکی

فوم لاستیکی

مناسب برای هدایت حرارت کم و مواد با دمای کمتر از انجماد. فوم پلی اورتان همچنین باعث انتشار دود کم و نفوذپذیری بخار آب کم می شود.​​​​​​​​​​​​​​

فوم پلی اورتان

فوم پلی اورتان
انواع عایق در سردخانه

​​​​​​​ مواد عایق فنلی فنولیک​​​​​​​​​​​​​​
Phenolic Foam Insulation Material

فوم فنولیک (فنل فرمالدئید) که سالها پیش به عنوان عایق کاری هیئت مدیره فوم سفت و سخت شناخته شده بود. هم اکنون فقط به عنوان عایق کف دار در دسترس است. عایق کف دار فنلیک در محل از هوا به عنوان عامل کف استفاده می کند. یکی از مهمترین مضرات کف فنولیک این است که می تواند بعد از پختن تا 2٪ کاهش یابد ، که این امر امروزه باعث محبوبیت کمتری می شود.​​​​​​​

مواد عایق ورمیکولیت و پرلیت​​​​​​​
Vermiculite and Perlite Insulation Materials

مواد عایق ورمیکولیت و پرلیت معمولاً به عنوان عایق کاری زیر شیروانی در خانه های ساخته شده قبل از سال 1950 یافت می شوند. مواد عایق ورمیکولیت امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا گاهی حاوی آزبست هستند. با این حال ، طبق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، آزبست ذاتی برای ورمیکولیت نیست.تنها تعداد کمی از ورمیکولیت یافت شده است که حاوی مقادیر کمی ردیابی است. هنوز اگر عایق ورمیکولیت در اتاق زیر شیروانی خود دارید ، مزاحم آن نشوید. اگر می خواهید عایق را به اتاق زیر شیروانی خود اضافه کنید ، از پیمانکار عایق کاری استفاده کنید که در زمینه کار با آزبست آموزش دیده و دارای مجوز باشد. ورمیکولیت و پرلیت از گلوله های بسیار کوچک و سبک تشکیل شده است که با گرم کردن گلوله های سنگی تا زمانی که پاپ شوند ساخته می شوند. این یک نوع عایق پر از شل ساخته شده از گلوله ها را ایجاد می کند که می توان آن را در محل ریخت و یا با سیمان مخلوط کرد تا یک بتن سبک وزن با حرارت کمتری ایجاد کند.​​​​​​​

مواد عایق فوم اوره-فرمالدئید​​​​​​​
Urea-Formaldehyde Foam Insulation Materials

فوم اوره فرمالدئید (UF) در دهه 1970 و اوایل دهه 1980 در خانه ها مورد استفاده قرار گرفت. با این حال ، پس از بسیاری از پرونده های دادگاه مربوط به سلامت به دلیل نصب های نامناسب ، کف UF دیگر برای مصارف مسکونی در دسترس نیست و بخاطر انتشار فرمالدئید و انقباض آن بی اعتبار است. هم اكنون در درجه اول برای دیوارهای سنگ تراشی در ساختمانهای تجاری و صنعتی استفاده می شود.
​​​​​​​عایق کف UF از هوای فشرده شده به عنوان عامل کف استفاده می کند. کف UF مبتنی بر نیتروژن ممکن است چندین هفته طول بکشد تا به طور کامل درمان شود. برخلاف عایق پلی اورتان ، کف UF به عنوان درمان گسترش نمی یابد. بخار آب به راحتی از آن عبور می کند و در دماهای طولانی بالاتر از 190 درجه فارنهایت (88 درجه سانتیگراد) تجزیه می شود. کف UF حاوی مهار آتش نیست.

از پلی استایرن - یک ترموپلاستیک شفاف و بی رنگ - معمولاً برای ساخت تخته کف یا عایق کاری بورد ، عایق بلوک بتونی و نوعی عایق پر از شل متشکل از دانه های کوچک پلی استایرن استفاده می شود.
پلی استایرن منبسط شده قالب دار (MEPS) که معمولاً برای عایق کاری صفحه فوم استفاده می شود ، به عنوان دانه های کوچک کف نیز موجود است. این مهره ها می توانند به عنوان عایق ریختن بلوک های بتونی یا سایر حفره های دیوار توخالی استفاده شوند ، اما بسیار سبک وزن هستند ، یک بار الکتریکی ساکن را به راحتی می گیرند ، و کنترل آنها بسیار دشوار است. سایر مواد عایق پلی استایرن مشابه MEPS ، پلی استایرن منبسط شده (EPS) و پلی استایرن اکسترود شده (XPS) هستند. EPS و XPS هر دو از پلی استایرن ساخته شده اند ، اما EPS از دانه های پلاستیکی کوچکی تشکیل شده است که با هم ذوب می شوند و XPS به عنوان یک ماده مذاب آغاز می شود که از یک فرم به داخل ورق ها فشار می یابد. XPS معمولاً به عنوان عایق بندی صفحه ای از کف استفاده می شود. EPS معمولاً در بلوکها تولید می شود. هر دو MEPS و XPS اغلب به عنوان عایق برای پانل های عایق سازه (SIP) و اشکال بتونی عایق (ICF) استفاده می شوند. با گذشت زمان ، مقدار R عایق XPS می تواند کاهش یابد زیرا برخی از گازهای کم هدایت شده فرار می کنند و هوا جایگزین آن می شود - پدیده ای به عنوان رانش حرارتی یا پیری شناخته می شود.
مقاومت حرارتی یا مقدار R تخته کف فوم پلی استایرن به چگالی آن بستگی دارد. عایق شل شده یا پر شده از پلی استایرن به طور معمول مقادیر R کمتری نسبت به صفحه فوم دارد

فوم پلی استایرن و انواع آن
(MEPS) & Polystyrene Foam and types (EPS) &  (XPS) ​​​​​​​

فایبرگلاس​​​​​​​ Fiberglass​​​​​​​

فایبرگلاس (یا شیشه فیبر) - که از الیاف شیشه ای بسیار ریز تشکیل شده است - یکی از عایق ترین مواد عایق است. معمولاً در دو نوع عایق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد: پتو (روتختی و رولت) و پر کردن شل و همچنین به صورت تخته های سفت و عایق مجرای نیز در دسترس است.
اکنون تولید کنندگان محصولات عایق فایبرگلاس با چگالی متوسط ​​و با چگالی بالا تولید می کنند که مقادیر R کمی کمی بالاتر از خفاش های استاندارد دارند. محصولات متراکم تر برای عایق بندی مناطق با فضای حفره محدود مانند سقف های کلیسای جامع در نظر گرفته شده اند.
شیشه های فایبرگلاس با چگالی بالا برای دیواره های گل میخ 2 در 4 اینچ (51 در 102 میلی متر) دارای مقداری R-15 است ، در مقایسه با R-11 برای انواع "چگالی کم". یک نبرد با چگالی متوسط ​​R-13 را برای همان فضا ارائه می دهد. قاب های با چگالی بالا برای دیوارهای قاب 2 در 6 اینچ (51 در 152 میلی متر) R-21 را ارائه می دهند ، و خفاش هایی با چگالی بالا برای فضاهای 8.5 اینچی (216 میلی متر) تقریباً یک مقدار R-30 دارند. باتری های R-38 برای فضاهای 12 اینچی (304 میلی متر) نیز موجود است. عایق پر کننده فایبرگلاس از شیشه مذاب ساخته شده است که به صورت الیاف چرخانده شده یا منفجر می شود. بیشتر تولید کنندگان از 40 تا 60 درصد از شیشه بازیافت شده استفاده می کنند. عایق پر کردن شل باید با استفاده از یک دستگاه عایق دمشی یا در برنامه های ضربه باز (مانند فضاهای اتاق زیر شیروانی) یا برنامه های حفره بسته (مانند موارد موجود در دیوارهای موجود یا کفهای اتاق زیر شیروانی پوشیده شده) استفاده شود. درباره مکان عایق کاری بیشتر بدانید. یکی از انواع عایق پر شده فایبرگلاس سیستم Blow-In-Coveret (BIBS) است. BIBS به صورت خشک دمیده می شود و آزمایشات نشان داده اند که دیوارهای عایق بندی شده با سیستم BIBS به طور قابل توجهی بهتر از آنهایی هستند که با استفاده از اشکال دیگر عایق فایبرگلاس مانند خفاش ها عایق بندی می شوند. BIBS HP جدیدتر یک سیستم هیبریدی اقتصادی است که BIBS را با کف پلی اورتان اسپری ترکیب می کند.​​​​​​​

معرفی عایق های سردخانه

برخی از الیاف طبیعی - از جمله پنبه ، پشم گوسفند ، نی و کنف - به عنوان مواد عایق استفاده می شوند.​​​​​​​

مواد عایق فیبر طبیعی​​​​​​​
Natural Fiber Insulation Materials

کتان

عایق پنبه شامل 85٪ پنبه بازیافت شده و 15٪ الیاف پلاستیکی است که با بورات تحت درمان قرار گرفته اند - همان بازدارنده شعله و دفع حشرات / جوندگان که در عایق سلولز استفاده می شود. در یک محصول از زباله های تر و تمیز تولید جین آبی استفاده می شود. در نتیجه محتوای بازیافتی این محصول از حداقل انرژی برای تولید استفاده می کند. عایق پنبه در خفاش ها موجود است و حدود 15 تا 20 درصد بیشتر از عایق فایبرگلاس می باشد.​​​​​​​

برای استفاده به عنوان عایق ، پشم گوسفند نیز برای مقاومت در برابر آفات ، آتش سوزی و قالب ، با بورات درمان می شود. این می تواند مقادیر زیادی آب را در خود نگه دارد ، که این یک مزیت برای استفاده در بعضی از دیوارها است ، اما مرطوب و مکرر خشک کردن می تواند بورات را بیرون بکشد. ضخامت پشم گوسفند برای دیواره های 2 در 4 اینچ و 2 در 6 اینچ به ترتیب ارزش R-13 و R-19 را ارائه می دهد.

پشم گوسفند

ساخت و سازهای نی نی ، محبوب 150 سال پیش در دشت های بزرگ ایالات متحده ، علاقه جدیدی به خود جلب کرده است.

روند ذوب نی در تخته های بدون چسب در دهه 1930 توسعه یافت. پانل ها معمولاً 2 تا 4 اینچ (5 تا 102 میلی متر) ضخامت دارند و در هر طرف با کاغذ کرافت سنگین قرار دارند. تابلوها همچنین برای پارتیشن های داخلی پانل های جذب کننده صدا موثر ایجاد می کنند. برخی از تولید کنندگان پانل های عایق ساختاری را از پانل های چند لایه و فشرده شده ایجاد کرده اند.​​​​​​​

پوشال

عایق کنف نسبتاً ناشناخته است و معمولاً در ایالات متحده مورد استفاده قرار نمی گیرد. مقدار R آن مشابه سایر انواع عایق فیبری است.

کنف

عایق فوم سیمانی

مواد عایق سیمانی یک فوم پایه سیمانی است که به عنوان عایق اسپری شده یا کف داخل فوم مورد استفاده قرار می گیرد. یک نوع عایق کف پاششی سیمانی موسوم به کارته هوا حاوی سیلیکات منیزیم است و دارای قوام اولیه مشابه کرم اصلاح است. کارته هوا در حفره های بسته پمپ می شود. فوم سیمانی به اندازه فوم پلی اورتان هزینه دارد ، غیر سمی و غیر قابل اشتعال است و از مواد معدنی (مانند اکسید منیزیم) که از آب دریا استخراج می شود ساخته شده است.​​​​​​​

مواد عایق فوم سیمانی​​​​​​​
Cementitious Foam Insulation Material

Polyurethane (PUR) rigid foamPolyurethane (PUR) rigid foam​​​​​​​

پلی اورتان یک ماده عایق کف است که حاوی گاز کم رسانایی در سلولهای آن است. عایق کف پلی یورتان در فرمولهای سلول بسته و سلولهای باز موجود است. با داشتن فوم سلول بسته ، سلول های با چگالی بالا بسته شده و پر از گاز می شوند که به گسترش کف کمک می کند تا فضاهای اطراف آن پر شود. سلول های فوم سلول باز به اندازه چگال نیستند و پر از هوا می شوند که به عایق بافت اسفنجی و مقدار R کمتری می بخشد.
مانند کف پلی یازو ، مقدار R عایق پلی یورتان سلول بسته می تواند با گذشت زمان کاهش یابد زیرا برخی از گازهای کم هدایت فرار می کنند و هوا آن را در پدیده ای به نام رانش حرارتی یا پیری جایگزین می کند. بیشتر رانش حرارتی در طی دو سال اول پس از تولید مواد عایق رخ می دهد ، پس از آن مقدار R بدون تغییر باقی می ماند مگر اینکه فوم آسیب دیده باشد.
جنس فویل و پلاستیک روی صفحات فوم پلی اورتان سفت و سخت می تواند به تثبیت مقدار R کمک کند و کندی حرارتی را کند کند. فویل بازتابی ، اگر به درستی نصب شود و با فضای هوای آزاد روبرو شوید ، می تواند به عنوان سدی تابشی نیز عمل کند. بسته به اندازه و جهت گیری فضای هوا ، این می تواند R-2 دیگری به مقاومت حرارتی کلی اضافه کند.​​​​​​​
عایق پلی یورتان به عنوان یک فوم پاشش شده مایع و صفحه فوم سفت و سخت در دسترس است. همچنین می توان آن را درون تابلوهای عایق چند لایه با انواع مختلفی از روکش ساخت.
کاربردهای اسپری شده یا فوم شده عایق پلی اورتان معمولاً ارزانتر از نصب تخته های کف هستند و این کاربردها معمولاً بهتر عمل می کنند زیرا کف مایع خود را به تمام سطوح قالب می دهد. تمام عایقهای کف پلی اورتان بسته بسته ساخته شده امروزه با گاز غیر HCFC (هیدروکلروفلوروکربن) به عنوان ماده کف کف تولید می شود.
فوم های پلی اورتان با چگالی کم ، از سلول های باز استفاده می کنند و از هوا به عنوان عامل دمیدن استفاده می کنند و دارای یک مقدار R هستند که با گذشت زمان تغییر نمی کنند. این فوم ها مشابه فوم های پلی اورتان معمولی هستند ، اما انعطاف پذیر تر هستند. برخی از انواع کم چگالی از دی اکسید کربن (CO2) به عنوان ماده کف کف استفاده می کنند.
کفهای با چگالی کم در حفره های دیوار باز اسپری می شوند و به سرعت منبسط می شوند تا حفره را آب بندی و پر کنند. فوم در حال گسترش آهسته نیز موجود است که برای حفره ها در خانه های موجود در نظر گرفته شده است. کف مایع بسیار آهسته گسترش می یابد و احتمال آسیب دیدن دیواره از فضای بیرون را کاهش می دهد. فوم از بخار آب قابل نفوذ است ، قابل انعطاف است و در برابر ترکیدن رطوبت مقاوم است. آب بندی هوای مطلوبی را ارائه می دهد و مقاوم در برابر آتش است و شعله ای را حفظ نمی کند.
محصولات اسپری فوم مایع پلی اورتان مبتنی بر سویا نیز موجود است. این محصولات را می توان با همان تجهیزات مورد استفاده در محصولات فوم پلی اورتان مبتنی بر نفت استفاده کرد.
برخی از تولید کنندگان از پلی اورتان به عنوان ماده عایق در پانل های عایق ساختاری (SIP) استفاده می کنند. تخته کف یا فوم مایع برای ساخت SIP قابل استفاده است. کف مایع را می توان بین دو چوب چوب تحت فشار قابل توجهی تزریق کرد و در هنگام سخت شدن ، فوم پیوند محکم بین کف و پوست ایجاد می کند. پانل های دیواری ساخته شده از پلی اورتان به طور معمول ضخامت 3.5 اینچ (89 میلی متر) دارند. پانل های سقفی تا 7.5 اینچ (190 میلی متر) ضخامت دارند. این پنل ها گرچه گران تر هستند اما نسبت به EPS مقاومت بیشتری در برابر انتشار بخار و پخش شدن در برابر آب دارند. همچنین 30 تا 40 درصد از ضخامت مناسب بهتر عایق بندی می کنند.​​​​​​​

فوم سفت و محکم پلی لیزوسیورانات (PIR)
​​​​​​​Polyisocyanurate (PIR) rigid foam

نوعی از ترموستات کف پلاستیکی سلول بسته است که حاوی گاز کم رسانایی و عاری از هیدروکلرول فلوئوروکربن در سلولهای آن است.
عایق پلی ایزوسیانورات به عنوان یک مایع ، کف پاشیده شده و صفحه فوم سفت و سخت در دسترس است. همچنین می توان آن را درون تابلوهای عایق چند لایه با انواع مختلفی از روکش ساخت. کاربردهای فوم داخل عایق پلی ایزوسیانورات معمولاً ارزانتر از نصب تخته های کف هستند و عملکرد بهتری دارند زیرا کف مایع خود را به تمام سطوح قالب می دهد.
با گذشت زمان ، مقدار R از عایق پلی ایزوسیانورات می تواند کاهش یابد زیرا برخی از گازهای کم رسانا فرار می کنند و هوا آن را جایگزین می کند - پدیده ای به عنوان رانش حرارتی یا پیری شناخته می شود. داده های تجربی نشان می دهد که بیشتر رانش حرارتی در دو سال اول پس از تولید مواد عایق رخ می دهد.
جنس فویل و پلاستیک روی تخته های فوم پلی ایزوسیورات سفت و سخت می تواند به ثبات مقدار R کمک کند. آزمایش نشان می دهد که مقدار R تثبیت شده فوم سفت و سخت با روکش فلزی فلزی بعد از 10 سال بدون تغییر باقی می ماند. فویل بازتابی ، اگر به درستی نصب شود و با فضای هوای آزاد روبرو شوید ، می تواند به عنوان سدی تابشی نیز عمل کند. بسته به اندازه و جهت گیری فضای هوا ، این می تواند R-2 دیگری به مقاومت حرارتی کلی اضافه کند.
برخی از تولیدکنندگان از پلی ایزوسیانورات به عنوان ماده عایق در پانل های عایق ساختاری (SIP) استفاده می کنند. تخته کف یا فوم مایع برای ساخت SIP قابل استفاده است. کف مایع را می توان بین دو چوب چوب تحت فشار قابل توجهی تزریق کرد و در هنگام سخت شدن ، فوم پیوند محکم بین کف و پوست ایجاد می کند. پانل های دیواری ساخته شده از پلی ایزوسیانورات به طور معمول ضخامت 3.5 اینچ (89 میلی متر) دارند. پانل های سقفی تا 7.5 اینچ (190 میلی متر) ضخامت دارند. این پنل ها گرچه گران تر هستند اما نسبت به EPS مقاومت بیشتری در برابر انتشار بخار و پخش شدن در برابر آب دارند. همچنین 30 تا 40 درصد از ضخامت مناسب بهتر عایق بندی می کنند.

• اغلب در برنامه های بام استفاده می شود
• هزینه متوسط ​​70 ¢ در هر فوت مربع برای یک پانل ضخیم 1 اینچ (ممکن است بسته به منطقه متفاوت باشد)
• ارزش استاندارد R 5.8 در هر اینچ
• فرآیند تولید با کف مایع شروع می شود
• قابل بازیافت نیست
• برای تشکیل پانل سفت و سخت باید در برابر یک بستر پاشیده شود ، بنابراین تمام پانل های ISO روبرو هستند
• چهره های مختلف بر دوام و تابلو بر عملکرد پانل تأثیر می گذارد
• پانل های فویل دار غیرقابل نفوذ محسوب می شوند (زیرا استفاده از این محصولات به عنوان غلاف ، مانع بخار خارجی را ایجاد می کند ، هرگز نباید از آنها با مانع بخار داخلی استفاده شود)
• پانل های قابل نفوذ بیشتر با فایبرگلاس روبرو هستند و بدون ایجاد سدی بخار می توان از آنها استفاده کرد​​​​​​​


اصطلاح "پشم معدنی" به طور معمول به دو نوع ماده عایق بندی اشاره دارد:

 •   پشم سنگ ، ماده ساخته شده توسط انسان متشکل از مواد معدنی طبیعی مانند بازالت یا دیابت است.
 •   پشم سرباره ، ماده ساخته شده توسط انسان از سرباره کوره انفجار (مواد زایدی است که روی سطح فلز مذاب تشکیل می شود).


پشم مواد معدنی به طور متوسط 75٪ محتوای بازیافت شده پس از صنعتی را شامل می شود. برای مقاوم در برابر آتش به مواد شیمیایی اضافی احتیاج ندارد و معمولاً به صورت پتو (خفاش و رول) و عایق پر از شل در دسترس است.​​​​​​​

پشم معدنی (یعنی شیشه فیبری ، سنگ یا مواد سرامیکی)
 fibrous glass, stone or ceramic materials

پشم معدنی

ساندویچ پانل

​در نیمه دوم قرن بیستم ، به دلیل افزایش تقاضای اتاق های برودتی صنعتی و گسترش فناوری ، ساندویچ پانل ها توسعه یافتند. بهره برداری از این محصول یک پیشرفت بزرگ در بخش ساخت و ساز و عایق بود. پانل ها چندین مزیت را یکجادرخود جمع می کنند ، از جمله:

 • مدولار بودن (حمل و نقل و مونتاژ آنها آسان است.)
 • طیف گسترده ای از ضخامت هسته و روکش فلزی را ارائه می دهند. ویژگی های آنها به استفاده از پانل بستگی دارد.
 • خواص مکانیکی عالی .
 • مانع عالی بخار .
 • بسیار مقاوم در برابر حرارت .
 • لوازم بهداشتی ، بهداشتی . تمیز کردن اسان  و مقاوم در برابر رشد باکتری ها
 • هزینه مناسب
 • امروزه اتاق های برودتی مدرن از پانل های ساندویچی با هسته عایق پلی یورتان (PUR) ساخته می شوند - اگرچه استفاده از پلی ساسیانورات (PIR) به دلیل رفتار مناسب در برابر آتش سوزی در حال افزایش است - بین دو لایه بیرونی قرار دهید که هم فلزی باشد یا غیر فلزی (معمولاً از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است)
 • PUR و PIR فوم های سلولی سفت و محکم هستند که از دو مایعات تشکیل شده اند: پلیول و ایزوسیانات ، که به نسبت های مختلف تهیه شده اند ، با ماده کف کننده و سایر مواد افزودنی. با تشکیل کف ، به هر دو طرف می چسبد. چگالی فوم محصول نهایی حدود 2.5 lb / ft 3 است
ساندویچ پانل

کاربردهای ساندویچ پانل

​ ساندویچ پانل ها در نسخه های دیواری و سقفی موجود است که برای انواع زیر سازه ها معمول است:

 • ​​​​​​​انبارها و مراکز لجستیک
 • کارخانه های تولیدی
 • کارگاههای آموزشی
 • سردخانه ها  ( پانل های سردخانه اختصاصی PU-F )
 • نمایشگاه اتومبیل
 • مغازه ها
 • امکانات ورزشی و تفریحی (استخرها ، میادین و سالن ها)
ساندویچ پنل

​اطلاعات فنی پانل ساندویچ

اطلاعات فنی ساندویچ پنل
اطلاعات فنی Sandwich Panel
​جدول مقادیر عایق حرارتی ​​​​اتاق های سرد ساندویچ پانل
عایق حرارتی ساندویچ پنل

TECHNICAL DATA OF SANDWICH PANEL COLD ROOMS

عایق های ورقه ای

تابلوهای PIR (عایق کاری پلی ایزوسیانورات) کاربرد گسترده ای دارند و برای عایق کاری یک سقف مسطح یا دیوار حفره کاملاً مناسب هستند. این ماده از خواص حرارتی بسیار خوبی برخوردار است ، حتی اگر صفحه باریک نازک باشد.
PIR تخته ای با کف صلب است که از اهمیت بسیار زیادی در برابر آتش سوزی برخوردار است. بیشتر تابلوهای PIR از طرف هر دو طرف مانع بخار شده اند. علاوه بر این ، تابلوهای عایق PIR برای عایق بندی سقف های با سقف EPDM-PVC مناسب هستند.​​​​​​​

PIR insulation boards

PUR insulation boards

پلی اورتان یک ماده عایق کف است که حاوی گاز کم رسانایی در سلولهای آن است. عایق کف پلی یورتان در فرمولهای سلول بسته و سلولهای باز موجود است. با داشتن فوم سلول بسته ، سلول های با چگالی بالا بسته شده و پر از گاز می شوند که به گسترش کف کمک می کند تا فضاهای اطراف آن پر شود. سلول های فوم سلول باز به اندازه چگال نیستند و پر از هوا می شوند که به عایق بافت اسفنجی و مقدار R کمتری می بخشد.

عایق XPS اغلب برای عایق بندی زیرزمین ها ، سقف های روکش ، سقف های غرق ، نما و دیوارهای حفره استفاده می شود. این پانل های عایق مقاوم در برابر فشار هستند و بنابراین بسیار مناسب برای عایق کف هستند.
علاوه بر این ، این تابلوها از عایق مناسبی برخوردار هستند ، پردازش آنها بسیار آسان است و با سیستم زبان و شیار در دسترس هستند.

XPS insulation boards

 • درست مانند تابلوهای XPS ، تابلوهای عایق EPS از پلی استایرن ساخته شده اند. این یکی از رایج ترین انواع ورق های عایق است.

 • ما به خصوص این ماده عایق را به عنوان ماده محافظ لوازم خانگی می شناسیم.

 • پلی استایرن منبسط شده (EPS) اغلب در مواد عایق پلی استایرن استفاده می شود. تابلوهای EPS بسیار سبک هستند به همین دلیل استفاده از آنها بسیار آسان است.​​​​​​​

EPS sheets

 • وجود سطوح ناهموار مانند سقف شیروانی می توانند بسیار مفید باشند. این تخته های نرم معمولاً از پشم شیشه یا پشم سنگ ساخته شده اند.

 • اگرچه 99٪ از پشم شیشه از هوا تشکیل شده است ، اما برای عایق بندی بسیار مناسب است. معمولاً از پشم شیشه برای عایق بندی سقف استفاده می شود.

 • ​​​​​​​پشم سنگ ، به نوبه خود ، سازگار با محیط زیست است و مقادیر عایق صوتی بهتری دارد.​​​​​​​

Supple glass wool insulation boards

عایق های پاششی سردخانه ای

گرچه پرکاربردترین عایق ها نیستند ، اما فوم های پلی اورتان عایق عالی هستند. امروزه فوم های پلی اورتان از گاز غیر کلرو فلوئوروکربن (CFC) برای استفاده به عنوان ماده دمنده استفاده می کنند. این به کاهش میزان آسیب لایه ازن کمک می کند. وزن آنها نسبتاً سبک است و وزن آن تقریباً ۴ کیلو در هر مترمکعب است . مقدار R تقریباً R-6.3 در هر اینچ ضخامت دارند. همچنین فوم پاششی با چگالی کم وجود دارد که می توانند در مناطقی پاشیده شوند که عایق کاری نداشته باشند. این نوع عایق پلی اورتان تمایل دارند که تقریباً دارای ضریب R-3.6 در هر اینچ ضخامت باشند. مزیت دیگر این نوع عایق ها نسوز بودن آنهاست 

عایق های پاششی

​ایمنی و آتش سوزی

ایمنی و محافظت در برابر آتش در سردخانه بسیار اساسی و ضروری است ، همچنین به دلیل مضرات کار در دماهای پایین بسیار پیچیده است.

​پانل های ساندویچ به دلایل ایمنی ، و همچنین جلوگیری از آتش سوزی ، بخش بندی انبار را مجاز می دانند. آنها به طور فزاینده ای ایمن هستند ، به ویژه آنهایی که دارای هسته های پشم سنگ (کدام بخش در برابر آتش) و هسته هایی با PIR هستند ، که اجازه نمی دهند آتش گسترش یابد. علاوه بر این ، این محصولات برای اطمینان از پایداری آنها از آزمایش های آتش سوزی در مقیاس بزرگ و خواستار و پر هزینه استفاده می کنند.
به طور خاص ، ساندویچ پانل ها با هسته های پشم سنگ غیر قابل احتراق محافظت عالی در برابر آتش سوزی ها دارند ، تا زمانی که به سازه ای متصل باشند که ضد آتش نیز باشد. با این حال ، اینها از ظرفیت عایق کمتری برخوردار هستند ، جذب بخار آب بیشتر است و تابلوها سنگین تر هستند.
Jaime Maruny اضافه می کند ، در مورد Infrisa ، سیستم های آتش نشانی بطور فعال و غیرفعال با یکدیگر ترکیب می شوند. آنها همچنین سامانه Infrisa RF Cold را طراحی کردند که در موارد خاص در محلهای زیر صفر کاربرد دارد.
پانل های ساندویچ هرگز علت اصلی آتش سوزی در ساختمانهای ساخته شده با پانل های پر از هسته های فوم پلی اورتان (PUR) نبوده اند ، اما درست است که در گذشته آنها به گسترش شعله های آتش کمک کرده اند. استفاده از تابلو PIR با داشتن محصولی با رفتار بهتر در صورت بروز آتش سوزی ، خطرات را کاهش می دهد.

آتش سوزی ها معمولاً تحت شرایط زیر رخ می دهد:

 • خطای انسانی: جوشکاری ، برش پانل ها با ابزار تولید جرقه ، ته سیگار و غیره.
 • خرابی های الکتریکی: مدارهای کوتاه ، کابل ها و انشعابات در شرایط نامناسب ، بروز حوادث در منطقه شارژ باتری لیفتراک و غیره.
 • انتشار آتش سوزی های همسایه: از طریق ساختمان ها یا وسایل نقلیه.

 
با فناوری موجود در حال حاضر و توسعه هسته های عایق به طور فزاینده مقاوم در پنل ها ، بسیاری از آتش سوزی ها که شروع می شوند ، پخش نمی شوند.
به همین ترتیب ، تهویه دود نیز ضروری است ، همچنین در اتاقهای سردخانه پیچیده است. این امر می تواند از طریق استخراج طبیعی یا اجباری دود تولید شده ، با موانعی كه گسترش آن را محدود می كند و یك سیستم تهویه ی منحصر به فرد كه امكان انتقال مناسب دود را از انبار فراهم می كند ، انجام شود.
به طور خلاصه ، یک طراحی دقیق، با داشتن اطلاعات هرچه بیشتر و با در نظر گرفتن مشخصات و مقررات و همچنین استفاده از خلاقانه ترین و مقاوم ترین مواد در بازار ، امکان ساخت کارخانه سردخانه
فراتر از انتظارات مشتری را فراهم می کند.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش